Kryptowaluta Bitcoin

Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy świat usłyszał o Bitcoinie, nikt nie przypuszczał, że ta wirtualna waluta zyska już w niedalekiej przyszłości tak ogromną popularność. Dziś kryptowaluty warte są setki milionów dolarów, a ich wartość wydaje się stale rosnąć. Wraz z rozwojem kryptowalut pojawiło się sporo tzw. walut alternatywnych w stosunku do Bitcoina. Jedną z nich jest niezwykle popularne Ethereum. W tym artykule odpowiemy sobie na kilka pytań, m.in. co to jest Ethereum i jak kupić Bitcoin.

obrazek prezentujacy

Ethereum - czym jest?

Jest jedną z kryptowalut alternatywnych, obecnie bardzo popularną. Jej zasada działania różni się jednak nieco od Bitcoina - podczas gdy w przypadku ojca wszystkich kryptowalut jego główne zastosowanie polega na przechowywaniu wartości i wykonywaniu transakcji w ramach cyfrowej waluty, tak Ethereum dodatkowo umożliwia także tworzenie i uruchamiania zdecentralizowanych kontraktów i aplikacji, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Co ważne = ETH wykorzystuje podczas wydobycia ten sam system co Bitcoin, czyli Proof of Work (PoW).

Ethereum - jak kupić?

Najłatwiejszym i najczęściej wykorzystywanym sposobem, który pozwala na wejście w posiadanie tej kryptowaluty, jest wymiana realnych pieniędzy i środków płatniczych w kantorze, który oferuje taką możliwość. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiona przez nas waluta wirtualna jest prawdziwa i możemy bez problemu używać jej jako środka płatniczego. Można zdecydować się też na zakup na giełdzie, jednak jest to dużo bardziej skomplikowana operacja, dlatego odradza się ją osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Jeśli chodzi natomiast o kurs Ethereum, to jest on obecnie w tendencji wzrostowej.

Jak sprawdzać kurs Bitcoina?

Sprawdzenie kursu Bitcoina nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Zazwyczaj kantor, w którym chcemy kupić swoje wirtualne monety, dysponuje tablicą, która zawiera informacje dotyczące kursów tej kryptowaluty. Aby więc sprawdzić aktualny kurs Bitcoina, wystarczy odwiedzić stronę kantoru. Jeśli natomiast chcesz być na bieżąco informowany o zmianach kursów, to zainstaluj sobie aplikację, która będzie wysyłać Ci powiadomienia, kiedy dojdzie do zmiany kursu w ciągu dnia.

Jak czytać wykresy kryptowalut?

Wszystko zależy od tego, z jakiej formy wykresu skorzystamy. Niezależnie od tego, w jaki sposób uzyskaliśmy swojego Bitcoina, mamy dostęp do wykresów giełdowych tej waluty. W najbardziej podstawowym wydaniu zawierają one dane dotyczące wartości Bitcoina podczas zamykania sesji handlowej na rynku w danych odstępach czasowych. Chcąc jednak uzyskać bardziej precyzyjne dane, należy skorzystać z tzw. wykresu świecowego. Taki wykres pokazuje jednocześnie cztery informacje: cenę podczas otwarcia, cenę podczas zamknięcia, cenę minimalną oraz maksymalną.

Jak czytać wykresy kryptowalut?

Prognozy Bitcoin 2021

Wiele osób, które wiedzą już, co to jest Bitcoin, chciałoby wejść na rynek. Tym bardziej, jak poznają tegoroczne prognozy dotyczące tej kryptowaluty. Coraz więcej zainteresowanych poszukuje odpowiedzi na pytanie: jak kupić Bitcoin, ponieważ starają się wykorzystać okazję i zainwestować w coś, co może przynieść im ogromne korzyści.