Stworzenie globalnej kryptowaluty było planowane 12 lat przed pojawieniem się bitcoinów

historia bitcoinów
2020-05-01

W 1997 roku opublikowano książkę, która zaskakująco dokładnie opisała pojawienie się kryptowalut i zasadę ich działania.

Wydaje się, że do 2009 roku, kiedy wynaleziono blockchain i bitcoin, nikt nie wiedział o tej technologii. Okazuje się, że tak nie jest – w 1997 r. Opublikowano książkę „Suwerenna osoba: opanowanie przejścia do epoki informacyjnej”, która zaskakująco dokładnie opisała przyszłość kryptowalut. Nawet opisane w nim tezy techniczne są bardzo zbliżone do prawdy.

Najprawdopodobniej wówczas James Dale Davidson i Lord William Rees-Mogg (Lord William Rees-Mogg) nie podejrzewali, że napisali nie fikcję, ale książkę historyczną opisującą najbliższą przyszłość.

Autorzy przekonali czytelników, że wielkie zmiany czekają na ludzkość. W odważnych fantazjach udało im się przewidzieć ideę kryptowaluty, która ucieleśnia dzisiejszy rynek kryptowalut. Oto tłumaczenie interesujących cytatów z tej książki.

Suwerenna osobowość

stosy monet słynnej kryptowaluty

„Wiek informacji prowadzi do rewolucji pieniężnej”, zaczyna rozdział książki opublikowanej w latach 90.

„Początek handlu cybernetycznego nieuchronnie doprowadzi do pojawienia się cyber pieniędzy. Nowy rodzaj pieniędzy zmieni priorytety, zmniejszając zdolność światowych mocarstw do określania, kto jest suwerenną osobą. Ważną częścią zmian będzie uwolnienie bogatych ludzi z przymusowej alienacji własności pod wpływem technologii informatycznych ”- czytamy w książce.

Lord William Reese-Mogg był znanym pisarzem, ale nawet wraz z pojawieniem się komputerów kontynuował pisanie ręczne i nie prowadził samochodu. William obszernie pisał o ekonomii i był zwolennikiem złotego standardu.

Miał 67 lat, kiedy Mogg i jego współautor Davidson napisali Suwerenną osobowość.

„Wkrótce zapłacisz za wszystko za pomocą cyber-pieniędzy. Ta nowa forma będzie odgrywać kluczową rolę w cyber handlu. Unikalne, anonimowe i niezawodne – zapewnią realizację wszelkich transakcji. Ponadto można je podzielić na małe cząstki. Te pieniądze będą funkcjonować na rynku, który nie zna granic ”- napisali autorzy książki.

Amerykanin James Davidson był znacznie młodszy od Mogga i zasłynął ze swoich prognoz ekonomicznych, które jednak nie zawsze się sprawdzały. To on przewidział kryzys gospodarczy z 2008 roku w Stanach Zjednoczonych.

Davidson i lord Reese-Mogg spotkali się w Oxfordzie prawie czterdzieści lat temu, a ich praca trwała dekady.

„Nowe cyber-pieniądze zostaną zdenaturalizowane. Będziemy mogli działać bez granic, nie będziemy już musieli znosić sytuacji, w której rządy zmniejszą wartość pieniądza z powodu inflacji. Kontrola pieniądza przeniesie się na rynek globalny ”- czytamy w książce napisanej dwadzieścia lat temu.

Autorzy wierzyli, że w XXI wieku nastąpi konflikt interesów w zachodniej cywilizacji. Rząd bierze pieniądze od producentów i rozdziela je wśród wybranych. Rządy były w stanie zastąpić mediatora, który wybiera zwycięzców i przegranych na podstawie „prawa portfela”. Jeśli istnieje ogólne uznanie waluty cyfrowej, doprowadzi to do jej upadku.

„Suwerenna osobowość” twierdziła, że ​​życie ludzi zmieni się dramatycznie. Uwolnieni od władzy rządowej producenci będą mogli organizować dostawy towarów i usług na zupełnie inne sposoby. W rezultacie główny powód istnienia instytucji rządowej – monopol na przemoc – praktycznie zniknie.

Uwolnienie pieniędzy wiąże się z uwolnieniem ludzi. Pisarze wyjaśniają

historia technologii blockchain

 „Przy każdej transakcji przesyłane będą zakodowane sekwencje liczb pierwszych. W przeciwieństwie do papierowych kwitów wydawanych przez stany, nowy cyfrowy złoty standard będzie praktycznie niemożliwy do sfałszowania – prawie nikt nie będzie w stanie rozszyfrować sekwencji liczb pierwszych w setkach setek ”- tak opisali autorzy książki nowoczesnej kryptowaluty.

Nowe pieniądze cyfrowe zwrócą kontrolę nad środkami wymiany swoim właścicielom i zabiorą je rządom krajowym. Wykorzystanie cyber pieniądza uwolni obywateli od władzy państwowej – to zdanie stało się niemal anarchistyczną tezą autorów, którzy jednak nadal dają rządom rolę w gospodarce nowej ery.

Bitcoin jest rzeczywiście sposobem na ucieczkę od niektórych machinacji rządowych, takich jak inflacja, dominacja banków i kryzysy. Jednak czy kryptowaluta będzie w stanie zmienić świat finansowy, dowiemy się później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *